O nás

          Sme radi, že ste na tejto stránke! Dozviete sa tu niečo viac o nás, o našich hodnotách a možno sa aj pobavíte. Stačí kliknúť na ikonku podľa toho, čo vás zaujíma. A ak ste tu zablúdili a hľadáte kontakt, kliknite sem 🙂

Náš príbeh

          Na samom začiatku nášho príbehu stojí Erika, krásna deva z Veľkého Bielu, ktorej mamina má čochvíľa narodeniny. A to nie hociaké, ale štyridsiate ôsme! A to sú teda jedny veľmi dôležité narodeniny! To viete, po nich ste už bližšie k päťdesiatke ako k štyridsať-päťke…navyše to nie sú ani okruhliny, takže obrovská párty sa asi nekoná. A práve preto Erika nemohla nechať nič na náhodu a maminu potešiť niečim výnimočným.

„Hmm, ale čo to tak bude?!“, rozmýšľa nahlas namotivovaná Erika. „Veľa času mi už nezostáva a na účte milióny nemám, takže veľa vody asi nenamútim“, odpovie si skormútená Erika. „Mamina miluje kytice…no obyčajnú kyticu? Na štyridsiate ôsme?? To nieee. Ale keď ja fakt neviem…“ A tak Erika, zmietaná vírom vlastných myšlienok vo svojom bytíku vo Veľkom Bieli, už pomaly skladá zbrane v tejto zapeklitej situácii…

„No nič, tak to bude zase len kytica. Zbehnem dole, kvetinárka mi niečo vyskladá a konečne sa najem.“, povie si rezignovaná a hladná Erika. V tom sa domov vráti dlho-očakávaný priateľ, statný junák Tomáš. Vrátil sa z ďalekej cesty – z fitka v Ivanke pri Dunaji. Veruže aj ten vyhladol po takej púti a ako správny športovec siahol na prvé ovocie, ktoré doma zbadal. Jablko! Krásne, červené, ani nie príliš veľké, ani nie príliš malé. A tak netrvalo dlho a stalo sa, čo sa muselo stať…
 

„Hehe, aj mamina má rada jablká“, pomyslí si Erika pri pohľade na čudesnú morku s jablkom. A vtedy zastal čas, priestor prestal byť dôležitý, okolitý zvuk sa rozplynul. V Erikinej hlave nastala elektrická búrka a to, čo pre bežných smrteľníkov boli asi 3 sekundy, sa pre Eriku stalo nekonečným zdrojom inšpirácie. „Mamina má rada ovocie a má rada aj kytice. Mamina má rada ovocie a má rada aj kytice. Mamina má rada ovocie a má rada aj kytice.“, znelo stále dokola v jej hlave. „Heuréka! Zbehnem do obchodu, nakúpim ovocie, čokoládu a vyskladám jej ovocnú kyticu!“

Netrvalo dlho a nápad sa stal skutočnosťou. Kytička sa krásne vydarila, zožala až nečakaný úspech a všetci žili šťastne až kým….až kým neprišiel ďalší nápad.

Od myšlienky k činu

          Erika od malička miluje darčeky. Nie až tak to, keď ich dostáva, ako to, keď ich môže dávať. Prekvapené výrazy, objatia, slzy radosti…emócie. Všetky tie krásne emócie, ktoré nás robia ľuďmi. Všetky tie okamihy, kedy si povieme, že ten život stojí za to. A tak sa začal rodiť ďalší nápad, tentokrát však o dosť ambicióznejší a preto potreboval čas, kým dozreje.

Sprvoti len nevinná idea ponúknuť ovocnú kytičku pár priateľom a známym. Neskôr stále väčšie nutkanie počúvnuť hlas svojho srdca, ktorý jej šepkal „si šikovná, miluješ robiť darčeky, mohla by si robiť niečo, čo ťa baví a ešte tým aj rozdávať radosť iným ľuďom!“ Keď už nutkanie bolo príliš silné, nezostávalo jej nič iné, len sa o svoje myšlienky podeliť s múdrym Tomášom. Erika mu vyrozprávala všetko, čo mala na srdci a s malou dušičkou sa naňho zadívala. Tomáš sa zhlboka nadýchol i riekol: „Však choď do toho a uvidíš.“ A tak šla do toho a uvidela…

Na ceste k dnešnej značke

          Je to už niekoľko rokov, odkedy sa Erika vydala do neznámych vôd. Začala vyrábať kytičky pre svojich známych, vymýšľala nové kytičky, pridávala nové produkty, zlepšovala výrobné postupy a procesy. Kytičky, boxy a bonboniéry mali obrovský úspech a už to neboli len známi, kto mal o ne záujem. Začali sa ozývať tí, ktorí predtým boli niekým obdarovaní, vznikla Facebook stránka. Začali sa ozývať noví ľudia, ktorí netušili, kto je Erika, ale zahľadeli sa do prekrásnych umeleckých diel, ktoré tvorila.

Bolo len otázkou času, kedy Erika už nemôže zostať na všetko sama. Dnes je nás už v Kytičkove niekoľko a snažíme sa ďalej zveľaďovať značku, postavenú na Erikinom jedinečnom kreatívnom talente a cite pre estetiku. A máme nesmierne šťastie, že sa nám podarilo nájsť podobne nadané baby, ktoré na čele s Erikou pre vás dnes vytvárajú rozprávkové darčeky. V našej výrobni nájdete aj čokoládovo-ovocnú kaviarničku, kde ste všetci srdečne pozvaní ochutnať niečo z našej výroby a dopriať si výbornú taliansku kávičku. Kaviarnička je skromná a jej hlavným účelom je dopriať príjemné občerstvenie tým z vás, ktorí si prišli pre darček na osobný odber ako aj ponúknuť ochutnávku toho, čo vyrábame tým z vás, ktorí len idú okolo 🙂

Súčasná nepriaznivá situácia v súvislosti s Corona vírusom nám síce kaviareň na istý čas zatvorila, no o to viac nás teší akej obrovskej priazni sa tešia naše darčeky. Práve vďaka vám sa cítime motivovaní robiť veci neustále lepšie a vaše zážitky vždy o kúsok krajšie.

Tomáš Gibej – spoluzakladateľ

Náš brand, naša vízia, naša misia

            Náš názov nevznikol prvoplánovo spôsobom „Predávame ceruzky, tak buďme Ceruzkovo, predávame traktory, tak buďme Traktorovo“. Názov Kytičkovo vznikol pre dva dobré dôvody.

Prvým z nich je logicky to, že predávame kytičky…kto by to bol povedal 🙂 Kytička bola prvý darček, ktorý Erika vyrobila a kytičky boli v začiatkoch jedinými produktami, ktoré Erika, ešte ako živnostníčka, ponúkala. A tieto kytičky, ako isto viete, sú vyrábané z ovocia. Preto Kytičk-OVO. A keby sme chceli slovnú hračku ešte viac prešpekulovať, tak našim hlavným produktom sú kytice z čokolády a ovocia – KYTI-čk-OVO 🙂

Druhý dôvod, prečo sme si vybrali tento názov je tak trochu rozprávkový. Kytičkovo znie ako miesto z rozprávky…a rozprávkový nádych je presne niečo, čo sa snažíme našej značke dať. Nájdete u nás Snehulienku aj 7 trpaslíkov, Šípkovú Ruženku a Popolušku, ale aj exotickejšieho Mauglího či Vaianu. A nie sú to len názvy našich produktov…je to v prvom rade váš zážitok, ktorý chceme, aby bol rozprávkový. Či sú to ovocné kytice, boxy alebo bonboniéry, snažíme sa, aby naše produkty vyzerali výnimočne a aby chutili úžasne. Záleží nám na každom detaile, záleží nám na tom, aby váš darček splnil presne to, na čo bol určený – prekvapil, očaril, potešil, zachutil, vyčaril úsmev, spravil krajší deň….menil všedné okamihy na trochu viac rozprávkové 🙂

Naša vízia

               Emócie a vytváranie rozprávkových okamihov sú teda celkom pochopiteľne jedným z hlavných pilierov našej vízie. Tú okrem toho ďalej formujú ďalšie dva piliere.

Jedným z nich je kvalita potravín a ich vplyv na naše zdravie. Nebudeme tvrdiť, že každodenná konzumácia väčšieho množstva ovocia v čokoláde je zdraviu prospešná. Dopriať si sladké potešenie z času na čas pri rôznych príležitostiach je však podľa nás úplne v poriadku. Radi by sme preto dali viac do povedomia čerstvé ovocie v pravej čokoláde, ktoré je neporovnateľne zdravšou variantou k tortám a iným cukrárenským výrobkom.

Tým posledným pilierom do skladačky našej vízie je ekologická zodpovednosť. Veríme, že ako vy a my, tak aj každý v našom okolí sa vie svojou trochou podieľať na svetlejších zajtrajškoch našej Zeme. Ak vás táto téma zaujíma, viac sa o nej dozviete TU.

Našu víziou je Slovensko, kde prevláda bezprostrednosť a zmysel pre okamih nad stresujúcou naháňačkou, kde už nie torty, ale ovocie v čokoláde je symbolom osláv a kde stále viac ľudí rozmýšľa nad tým, ako pomôcť našej Zemi.

Naša misia

          Odvíjajúc sa od našej vízie môžeme povedať, že našou misiou je:

Sprostredkovať krásne emócie a pomáhať uvedomiť si vďačnosť, prinášať zdravšie verzie sladkých potešení, ktoré sú založené hlavne na čerstvom ovocí a pravej čokoláde, podnecovať jednotlivcov a organizácie na Slovensku k väčšej ekologickej zodpovednosti.

Prečo si vybrať nás

Pravá belgická čokoláda

Každý náš produkt obsahuje výlučne pravú belgickú čokoládu vysokej kvality. Viac o našej čokoláde TU.

Jedinečný dizajn

Naše produkty sú originálne diela z rúk šikovných aranžérok s výnimočným citom pre estetiku. Celú našu ponuku nájdete TU.

Dbáme na kvalitu

Dávame si záležať na kvalite všetkých surovín, z ktorých darčeky pripravujeme. Viac info nájdete TU.

Dovoz v celom Bratislavskom kraji

Darčeky vám dovezieme za férové ceny v rámci celého Bratislavského kraja a do pár vybraných lokalít z Trnavského 🙂

Naša Zem nám nie je ľahostajná

Nie sme ešte Greenpeace, ale snažíme sa aj my svojou troškou prispieť na zachovanie krás našej Zeme. Viac info TU.

Pripravované s láskou

Dnes už je to klišé fráza a všade všetko je pripravované z lásky. Niekde sa to len píše, niekde sa to tak aj myslí 🙂

0
+
OBSLÚŽENÝCH ZÁKAZNÍKOV
0
%
POZITÍVNYCH REAKCIÍ
0
+ kg
MINUTEJ ČOKOLÁDY

Spokojní zákazníci